Sommarens allra mest mysiga och exklusiva konsertupplevelse

TrädgårdsLive är ett nytt sommarkoncept där flera kända artister erbjuder den unika möjligheten att komma hem till just dig och dina vänner för en intim trädgårdskonsert! En unik och coronasäkrad utomhuskonsert, standup-kväll eller magishow, för maximalt 50 personer, där vi självklart håller säkra avstånd och är måna om varandra.

Hur gör man?

Det är enkelt! Du ansvarar för en trevlig och fin upplevelse i er trädgård, med mysig miljö, säkra avstånd och god stämning. Vi på TrädgårdsLive ordnar teknik, sätter upp biljettförsäljning och sköter allt runt omkring. Så här går det till:

  • Vi kommer överens om en artist, tid och datum, därefter får ni en hemlig biljettlänk där just er unika trädgårdskonsert bokas. Biljettpriset varierar mellan 295-995 kr, beroende på artist, datum och plats.
  • Bjud in era vänner, dela den hemliga biljettlänken och påminn dem om att boka sin plats i god tid, det finns endast ett begränsat antal biljetter!
  • Du väljer upplägg! Det kan vara en picknick-konsert, bubbel och snittar, stolar eller hängmattor - ja det är er dag så du bestämmer. Vi hjälper er med tips och riktlinjer hur ni löser det praktiska på plats, allt för att säkerställa en trevlig upplevelse som genomförs på ett säkert och bra sätt.

Driver du en sommarverksamhet? TrädgårdsLive kan även ofta arrangeras i anslutning till exempelvis ett vandrarhem, gårdsbutik, konstateljé eller sommarcafé. Ta kontakt med oss så tittar vi på vad det finns för möjligheter!

    Artister till din trädgård i sommar
    Thomas Di Leva
    Timo Räisänen
    Amanda Ginsburg
    Daniel Lemma
    Ulf Nilsson
    Kristofer Åström
    Conny Bloom
    Jens Hult
    Magnus Betnér

    Standup

    Carl Stanley

    Standup

    Björn Rosenström
    Daniel Kane

    Magishow

    Byråkrat
    Reign
    Julia Frej
    Sky High
    Moa Lignell
    Albin Johnsén & Jakob Karlberg
    David Urwitz
    Per Persson

    Solo eller med nya packet

    Traveling John
    Tullamore Brothers
    Meadows
    Kevin Walker
    Dotter
    Brynolf & Ljung
    Dan Hylander & Janne Bark
    Magnus Carlsson
    Pontus & Amerikanerna
    Monica Z & Jag
    Sean Banan

    Familjeföreställning

    Staffan Hellstrand
    LaGaylia Frazier
    Micke Herrström & KC BABY
    Torsson
    Mojje

    Familjeföreställning

    Eric Palmqvist
    Lill Babs Forever
    Sylvester Schlegel
    Bob Hansson
    Tommy Nilsson
    Robert Wells
    Nicke & Mojje

    Familjeföreställning

    Janne Åström
    Lars Bygden
    Kenny Håkansson
    Malin Appeltofft

    Standup

    Efraim Leo
    Sofie Svensson & Dom Där
    Patrik Isaksson
    Per Granberg

    från Charta 77

    Jan Johansen
    Ale Möller
    Vilma Flood
    Ola Aurell
    Linda Varg
    Dr Alban
    Özz Nûjen

    Standup

    Viktor Brobacke
    Martin Hederos & Sarah Riedel
    The Bland
    Långbacka/ Bådagård
    Crash Nomada

    Akustiskt

    Johan Ahlmark
    Viktor Olsson
    Simon Gärdenfors

    Standup

    Johan Johansson
    Julia Jonas
    Johan & Ellinor

    Tolkar Kjell Höglund

    Rongedal
    KAINOABEL
    Ida Wiklund
    Robin Paulsson

    Standup

    Petrina Solange

    Standup

    Vocalettes
    John Houdi

    Magishow

    Jasmine Kara
    Kaiak
    Vera Vinter
    VA ROCKS

    Akustiskt

    Peter Morén & David Shutrick
    Louisiana Avenue
    Dermot Clemenger

    Danskurs

    Prins Svart
    Ami Hallberg Pauli
    Odebrand
    Roger Karlsson
    Mikael Rickfors
    Py Bäckman & Janne Bark
    Kristian Anttila
    Cotton Eye Joe
    På egen hand

    Hyllning till Agnetha och Frida

    Attack - Ooa hela natten
    Isabella Lundgren
    Punsch
    Oscar Danielson
    Robert Ace
    Tribe Friday
    Obducenterna
    Ellas Kapell
    Linda Berving
    The Headlines

    Akustiskt

    Iris Bergcrantz
    ISA
    Algot Klang

    Magishow

    Dogge Doggelito
    Noice Fever

    En hyllning till Noice

    Onkel 2.0
    John Wildcat
    Mr Soul & His Marshmallows
    3 Björnar
    Existenz

    Akustiskt

    Listan över medverkande artister uppdateras varje vecka!

    Jag vill veta mer!

    För mer information kring artister och bokning, kontakta TrädgårdsLive via mejl eller slå en signal på 08-36 22 21.

    Mejla oss

    Är du artist?

    Om du är artist eller representant och vill veta mer kring hur ni blir en del av TrädgårdsLive. Mejla oss eller ring 08-36 22 21.

    Kontakta oss

    TrädgårdsLive

    Live!

    i en sommarträdgård

    05 Jun 2020
    Daniel Lemma Grillby
    06 Jun 2020
    Daniel Lemma Tjugesta
    25 Jun 2020
    Timo Räisänen Borlänge
    26 Jun 2020
    Timo Räisänen Södra Ås
    27 Jun 2020
    Byråkrat. Västerljung
    27 Jun 2020
    Timo Räisänen Säffle
    27 Jun 2020
    Ale Möller Göteborg
    27 Jun 2020
    Caroline Af Ugglas Öråker
    28 Jun 2020
    Ale Möller Lundby, Göteborg
    01 Jul 2020
    Magnus Betnér Nora
    02 Jul 2020
    Magnus Betnér Borlänge
    02 Jul 2020
    Özz Nûjen Örebro
    03 Jul 2020
    Magnus Betnér Linköping
    03 Jul 2020
    Daniel Lemma Örby
    03 Jul 2020
    Özz Nûjen Strömma
    04 Jul 2020
    Ale Möller Nacka
    04 Jul 2020
    Magnus Betnér Sjöboviken
    04 Jul 2020
    Özz Nûjen Trandared
    04 Jul 2020
    Viktor Olsson Eskilstuna
    04 Jul 2020
    Magnus Betnér Linköping
    06 Jul 2020
    Dan Hylander Trio Borlänge
    08 Jul 2020
    Timo Räisänen Höör
    09 Jul 2020
    Kristofer Åström Borlänge
    09 Jul 2020
    Timo Räisänen Grimeton
    10 Jul 2020
    Kristofer Åström Kilafors
    10 Jul 2020
    Jens Hult Gnarp
    10 Jul 2020
    Timo Räisänen Borgholm
    11 Jul 2020
    Viktor Olsson Blomstermåla
    11 Jul 2020
    Timo Räisänen Vena
    11 Jul 2020
    Dan Hylander Trio Västerljung
    11 Jul 2020
    Ulf Nilsson Öråker
    11 Jul 2020
    Lars Bygdén Sundsvall
    15 Jul 2020
    Timo Räisänen Strömma
    16 Jul 2020
    Ulf Nilsson & Linda Varg Borlänge
    16 Jul 2020
    Amanda Ginsburg Jönköping
    17 Jul 2020
    Thomas Di Leva Hedemora
    17 Jul 2020
    Robin Paulsson Strömma
    17 Jul 2020
    Ulf Nilsson & Linda Varg Mosås
    18 Jul 2020
    Thomas Di Leva Stugholmen
    19 Jul 2020
    Conny Bloom Hisings Kärra
    21 Jul 2020
    Marco Flores Göteborg
    21 Jul 2020
    Carl Stanley Nyköping
    21 Jul 2020
    Ola Aurell Ingelstad
    22 Jul 2020
    David Urwitz Vallda
    22 Jul 2020
    Andreas Selberg Piteå
    22 Jul 2020
    Timo Räisänen Kärna
    22 Jul 2020
    Carl Stanley Örebro
    23 Jul 2020
    Björn Rosenström Moheda
    23 Jul 2020
    Amanda Ginsburg Degerhamn
    23 Jul 2020
    Thomas Di Leva Örebro
    23 Jul 2020
    Carl Stanley Strömma
    23 Jul 2020
    Conny Bloom Borlänge
    24 Jul 2020
    Conny Bloom Nävesta
    24 Jul 2020
    Thomas Di Leva Hallsberg
    24 Jul 2020
    Amanda Ginsburg Moheda
    24 Jul 2020
    Carl Stanley Hässleholm
    25 Jul 2020
    Brynolf & Ljung Borgholm
    25 Jul 2020
    Långbacka / Bodagård Strömma
    25 Jul 2020
    Timo Räisänen Allerum
    25 Jul 2020
    Björn Rosenström Arvika
    25 Jul 2020
    Carl Stanley Hyllinge
    25 Jul 2020
    Chris Kläfford Öråker
    25 Jul 2020
    Thomas Di Leva Västerljung
    26 Jul 2020
    Björn Rosenström Sarpsborg
    28 Jul 2020
    Martin Hederos & Sarah Riedel Strömma
    29 Jul 2020
    Brynolf & Ljung Örebro
    29 Jul 2020
    Daniel Lemma Mölnlycke
    29 Jul 2020
    Tommy Nilsson Öråker
    30 Jul 2020
    Daniel Lemma Jönköping
    30 Jul 2020
    Brynolf & Ljung Borlänge
    30 Jul 2020
    Dan Hylander och Janne Bark Värnamo
    31 Jul 2020
    Magnus Betnér Växjö
    31 Jul 2020
    Daniel Lemma Borgholm
    31 Jul 2020
    Dan Hylander & Janne Bark Moheda
    31 Jul 2020
    Brynolf & Ljung Borlänge
    01 Aug 2020
    Timo Räisänen Örebro
    01 Aug 2020
    Magnus Betnér Strömma
    01 Aug 2020
    Conny Bloom Sundsvall
    01 Aug 2020
    Robert Wells Arvika
    01 Aug 2020
    Dan Hylander Färjestaden
    02 Aug 2020
    Thomas Di Leva Sundbyberg
    02 Aug 2020
    Timo Räisänen Trollhättan
    02 Aug 2020
    Magnus Betnér Eldsberga
    02 Aug 2020
    Dan Hylander & Janne Bark Degerhamn
    02 Aug 2020
    Robert Wells Säffle
    02 Aug 2020
    Linda Varg Tidaholm
    04 Aug 2020
    Brynolf & Ljung Strömma
    05 Aug 2020
    Chris Kläfford Grythyttan
    05 Aug 2020
    Magnus Carlsson Luleå
    05 Aug 2020
    Brynolf & Ljung Tvååker
    05 Aug 2020
    Magnus Betnér Nyköping
    05 Aug 2020
    Timo Räisänen Nora
    05 Aug 2020
    Thomas Di Leva Viken
    06 Aug 2020
    Magnus Betnér Väse
    06 Aug 2020
    Timo Räisänen Vintrosa
    06 Aug 2020
    Carl Stanley Katrineholm
    07 Aug 2020
    Petrina Solange Strömma
    07 Aug 2020
    Johan Johansson & Ola Aurell Kopparberg
    08 Aug 2020
    Chris Kläfford Västerljung
    08 Aug 2020
    VA Rocks Helsingborg
    08 Aug 2020
    LaGaylia Frazer Borgholm
    08 Aug 2020
    Staffan Hellstrand Glanshammar
    08 Aug 2020
    Oskar Danielsson Simrishamn
    08 Aug 2020
    Kristofer Åström Rocksta
    09 Aug 2020
    Timo Räisänen Nåntuna
    10 Aug 2020
    Timo Räisänen Västerljung
    11 Aug 2020
    Thomas Di Leva Borlänge
    11 Aug 2020
    Mikael Rickfors Järlåsa
    12 Aug 2020
    Mattias Alkberg Färentuna
    12 Aug 2020
    Thomas Di Leva Borlänge
    12 Aug 2020
    Mikael Rickfors Örebro
    14 Aug 2020
    Carl Stanley Linköping
    14 Aug 2020
    Thomas Di Leva Sala
    14 Aug 2020
    Johan Johansson Huddinge
    14 Aug 2020
    Timo Räisänen Örby
    14 Aug 2020
    Conny Bloom Degerhamn
    14 Aug 2020
    Byråkrat Eskilstuna
    14 Aug 2020
    Magnus Betnér Moheda
    15 Aug 2020
    David Shutrick & Peter Morén Visby
    15 Aug 2020
    Staffan Hellstrand Hedemora
    15 Aug 2020
    Magnus Betnér Borgholm
    15 Aug 2020
    Carl Stanley Bredaryd
    15 Aug 2020
    Julia Frej Söderhamn
    15 Aug 2020
    Ola Aurell Vara
    16 Aug 2020
    Carl Stanley Abbekås
    16 Aug 2020
    Carl Stanley Ängelholm
    19 Aug 2020
    Dotter Öråker
    19 Aug 2020
    Timo Räisänen Mölnlycke
    19 Aug 2020
    Magnus Betnér Örebro
    20 Aug 2020
    Magnus Betnér & Carl Stanley Alingsås
    20 Aug 2020
    Thomas Di Leva Örebro
    20 Aug 2020
    Robert Wells Örebro
    20 Aug 2020
    Dotter Borlänge
    21 Aug 2020
    Thomas Di Leva Moheda
    21 Aug 2020
    Timo Räisänen Länghem
    22 Aug 2020
    Moa Lignell Långö
    22 Aug 2020
    Marco Flores Brännö
    22 Aug 2020
    Thomas Di Leva Alingsås
    22 Aug 2020
    Jens Hult Oxelösund
    23 Aug 2020
    Thomas Di Leva Öxnevalla
    27 Aug 2020
    Daniel Lemma Borlänge
    28 Aug 2020
    Daniel Lemma Örebro
    28 Aug 2020
    Johan Johansson & Ellinor Brolin Örebro
    28 Aug 2020
    Ola Aurell Örebro
    28 Aug 2020
    Thomas Di Leva Grängesberg
    29 Aug 2020
    Robin Paulsson Hyllinge
    29 Aug 2020
    Carl Stanley Jönköping
    29 Aug 2020
    Timo Räisänen Hok
    29 Aug 2020
    Thomas Di Leva Krylbo
    29 Aug 2020
    Daniel Lemma Uppsala
    29 Aug 2020
    Patrik Isaksson Öråker
    29 Aug 2020
    David Urwitz Värmdö
    29 Aug 2020
    Brynolf & Ljung Moheda
    04 Sep 2020
    Kristian Anttila Borlänge
    04 Sep 2020
    Björn Rosenström Öxabäck
    05 Sep 2020
    Björn Rosenström Arkelstorp
    19 Sep 2020
    Magnus Betnér Motala
    19 Sep 2020
    Anders F Rönnblom Huddinge

    Pressbilder

    Trädgårdslive  huvudpromo b 1920x1080DU
    Foto: Amanda Jenderbäck
    Trädgårdslive  huvudpromo b 1080x1080DU
    Foto: Amanda Jenderbäck
    Trädgårdslive  huvudpromo a 1800x1125
    Foto: Amanda Jenderbäck
    Trädgårdslive  huvudpromo a 1080x1080
    Foto: Amanda Jenderbäck